Möller: reményeim szerint új impulzust tudok adni

Budapest – A német  50-50 százalék esélyt lát a pótselejtezőn.

Mint arról beszámoltunk, a Norvégia elleni Európa-bajnoki pótselejtezőre készülő magyar válogatott megerősített stábbal vág neki a sorsdöntő párharcnak. A hét végétől Bernd Storck munkáját a világ- és Európa-bajnok, BL- és UEFA Kupa-győztes labdarúgó – részletesen bemutattuk a pályafutását -, pro licences edző, Andreas Möller segíti.

„Bernd Storckot a Borussia Dortmundnál együtt töltött idő óta ismerem, ott Német Kupát nyertünk együtt. Reményeim szerint új impulzust tudok adni a magyar válogatottnak.”- mondta Möller a német Kickernek.

A megállapodás a lap szerint a két pótselejtező mérkőzésre szól, de az esetleges siker esetén, azaz az Európa-bajnoki kvalifikáció esetén nem zárja ki, hogy a csapat mellett marad és folytatják a közös munkát.

„Úgy gondolom, hogy mindkét csapatnak ötven-ötven százalék esélye van a továbbjutásra.”

Möller edzői pályafutása egyébként nem annyira veretes, mint amilyen játékosként volt, eddig egy csapatot irányított vezetőedzőként, a Viktoria Aschaffenburgot a német negyedosztályban (2007–2008), majd ksőbb a Kickers Offenbach sportigazgatójaként dolgozott.