DVTKSoroksárMagyar Kupa

Így jutott tovább a DVTK Lipcseiéken

Simon Zoltán - 2017. november 29. szerda 15:09
Budapest – A végén dőlt el a kupameccs.

Soroksáron lépett ma pályára a DVTK a Magyar Kupában, a miskolciak krónikása így számolt be a mérkőzés legfontosabb mozzanatairól:

„Soroksár SC - Diósgyőri VTK 1-3 (1-1)

Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Játékvezető: Németh Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Szalai Balázs).
Soroksár: Kovács D. - Fülöp N., Gyepes, Valencsik, Silye - Gyömbér, Huszák T. - Albert, Tamási, Frőhlich - Pál A. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
DVTK: Antal - Nagy T. Lipták, Tamás, Forgács - Vela, Nono, Tóth B., Oláh  - Szarka, Bacsa. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Csere: Frőhlich helyett Gárdos a 14., Gyepes helyett Csillag a 22., Szarka helyett Ugrai és Nono helyett Busai az 56., Silye helyett Derekas a 62., Bacsa helyett Ioannidis a 73. percben.
Sárga lap: Nagy T. a 89. percben.
Piros lap: Fülöp a 84. percben.
Gólszerző: Oláh B. (0-1) a 15., Pál A. (1-1) a 37., Ugrai (1-2, 11-esből) a 85., Ugrai (1-3) a 89. percben.

Kulcspillanatok

15. perc: "Speedy" Vela húzott el a jobb oldalon, a felezővonaltól a 16-osig vezetve a labdát, beadását Szarka félfordulatból kapura lőtte, ezt Kovács még védte, a kipattanót viszont Oláh Bálint balról a hosszú alsó sarokba gurította, 0-1

37. perc: Tamási bal oldali szabadrúgását Pál András az ötös előteréből a kapuba fejelte,1-1

85. perc: Diósgyőri szöglet balról, Ugrai beadását Vela kapura lőtt, amit blokkoltak, majd Tóth B. tekerését a bal fölső sarok elől kézzel ütötte ki a védő Fülöp, 11-es és kiállítás. Ugrai Roland állt a labda mögé, és a léc alá lőtte a labdát, 1-2

89. perc: Vendég kontra, Forgács passzát Ugrai Roland balról befelé tolta, majd 16 méterről Kovács keze mellett a kapuba bombázott, 1-3"