Dárdaiék remek duplával lettek harmadikok

Berlin – Ismét remek meccset játszottak a berliniek.

A német bajnokság 12. fordulójának záró mérkőzését a Dárdai Pál vezette Hertha BSC a Mainzot fogadta és győzte le 2-1-re 37 852 néző előtt. nem indult jól a mérkőzés a berlinieknek, a 25. percben egy szerencsétlenül lecsorgó labdát Aaron Seydel könnyűszerrel lőtt Rune Jarstein kapujába, megszerezve a vezetést a vendégeknek – jelezte a sport365.hu.

Nem kellett sokáig búslakodnia Dárdaiéknak, ugyanis a 36. percben a csapatkapitány Vedad Ibisevic hajszálpontos lövésével még az első játékrészben egyenlíteni tudott a Hertha sőt, a bosnyák támadó a második félidő közepén megszerezte századik gólját a Bundesligában, ami egyúttal három pontot is ért csapatának.

Ibisevic jubileumi gólja után hat perccel színészkedésért megkapta sárga lapját, így a 62. percben emberhátrányba kerülő Mainzhoz hasonlóan a fővárosiak sem fejezték be tizenegy emberrel a 2-1-re megnyert találkozót. Ez volt Dárdai csapatának zsinórban hatodik hazai győzelme a Bundesligában, ami annyit jelent, hogy az eddigi összes mérkőzését megnyerte a szezonban, ha a berlini olimpiai stadionban játszott a csapat.

Győzelmével a Hertha feljött a táblázat harmadik helyére, a berlinieket csak az eddig bravúrt bravúrra halmozó, pénteken is diadalmaskodó újonc RB Leipzig, illetve a Leverkusent 2-1-re legyőző Bayern München előzi meg. A hétvége folyamán a Bundesligában gólt lőtt és gólpasszt adott a Dortmund ellen Huszti Szabolcs, és közel kerültek a kiesőzónához Kleinheislerék.

Labdarúgás, Bundesliga, 12. forduló

Hertha BSC-FSV Mainz 2-1 (1-1) gólszerzők: Ibisevic (36., 67.), ill. Seydel (25.)