DACPoprádVidaMervóKocsisMészáros

DAC: Még az utolsó fordulóban is van esély az EL-re

Simon Levente - 2017. május 19. péntek 19:43
Poprád – Meglepetésre csak döntetlent játszottak Mervóék.

Nem tudott győzni Poprádon a DAC, 1:1-es döntetlen született a Sároseperjes ellen a Fortuna Liga 32. fordulójában – számol be róla a sportolunk.sk.

A 11. percben Pacinda került helyzetbe, fordulatból nem sokkal lőtt a kapu mellé. A folytatásban a DAC játékosai próbálkoztak, siker nélkül. A 37. percben vezetést szerzett a Sároseperjes, Streno jól helyezett lövését Slávik nem tudta védeni 1:0.

Fordulás után hamar jött az egyenlítés, az 52. percben Zivkovic beadása után Safranko talált a hálóba 1:1.

Hiába próbálkozott többet a DAC, hiába hajtott a győzelem után, gólt nem sikerült szerezni. A döntetlen azt jelenti, hogy immáron 16 bajnoki mérkőzés óta nem szenvedtek vereséget a sárga-kékek, az Európa Liga indulás matematikai esélye pedig tovább él.

Vida Kristophert a félidőben Mervó váltotta, Kocsis és Mészáros kispados volt.

Sároseperjes FC DAC 1904 Dunaszerdahely 1:2 (1:0)

Gólszerző: Streno (37.) ill. Safranko (52.)