FerencvárosVasasMagyar Kupa-döntővideós tartalom

Büntetőrúgások után kupagyőztes a Ferencváros - videók!

Simon Levente - 2017. május 31. szerda 21:46
Magyarország - Zsinórban harmadszor nyertek a zöld-fehérek.

Magyar Kupa, döntő

FTC-Vasas 1-1 (1-0), tizenegyesekkel 5-4

Gól: Varga R. (26.), illetve Kulcsár (47.)

Utoljára 31 évvel ezelőtt találkozott egymással a Magyar Kupa döntőjében a Ferencváros és a Vasas, akkor az angyalföldiek büntetőrúgásokkal nyerték meg a trófeát. A többség most a zöld-fehéreket tartotta esélyesnek, annak ellenére, hogy a bajnokságban a Vasas mögött végeztek, és három alkalommal is kikaptak a piros-kékektől.

Az első percek az ismerkedéssel teltek el, aztán a semmiből vezetést szerzett a Ferencváros: Burmeister buktatta a kapura törő Radót, Varga pedig 33 méterről a jobb alsóba lőtte a labdát (0-1).

Pár perc múlva már kettővel vezethetett volna a Ferencváros, Solymosi azonban előbb gólt, majd meggondolva magát szabadrúgást ítélt a Vasas javára. Történt ugyanis, hogy egy indítás után Radó pöckölt a labdába, majd ütközött Naggyal, a játékszer Moutari elé került, aki az üres kapuba passzolta azt. A játékvezető pedig érvénytelenítette a gólt, annak ellenére, hogy simán meg lehetett volna adni.

Ezt követően négy-öt gólhelyzetet is kialakított a Ferencváros, Nagy azonban a helyén volt, akárcsak a másik oldalon Dibusz. Hiába játszott ugyanis jobban ebben az időszakban a Ferencváros, majdnem egyenlített a Vasas. Hajnal labdavesztése után Vida játszott Saglik elé, aki 16-ról ballal lőtt, a ferencvárosi hálóőr pedig belekapott a labdába, amely a felső lécről a gólvonal elé pattant. Az első 45 perc végéig még egy alkalommal veszélyeztetett a Vasas, gól azonban nem született, így ferencvárosi előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

Góllal kezdte a második félidőt a Vasas: Kulcsár iramodott meg a jobb oldalon, Lovrencsics behátrált, a Vasas szélsője pedig remekül lőtte el el labdát 14 méterről a hosszú sarokba.

Sőt, a kupa sorsát is eldönthette volna, hiszen a vége előtt húsz perccel egyedül törhetett a kapura, Dibusz azonban óriási bravúrral menteni tudott.

Doll a középpálya frissítésével próbálta meg felrázni a zöld-fehéreket, Gera és Hajnal helyére Cukic és Sternberg érkezett, de a csapat támadójátékán ők sem sokat tudtak javítani. Ennek ellenére Varga megszerezhette volna a győztes találatot, a 85. percben megeresztett lövése azonban a kapufa felső részét súrolva hagyta el a játékteret. Akárcsak a túloldalt Murka, aki Risztevszki szólója után ajtó-ablak helyzetbe került, azonban fölé lőtt.  Egy perc múlva ismét ő volt a főszereplő, egy ütközés után tarkón könyökölte Lovrencsicset, aki elterült a füvön.

Az orvosi stáb percekig dolgozott, de szerencsére a Fradi játékosa magához tért mire hordágyon levitték a pályáról. Természetesen a folytatásra esélye sem volt, helyére Csernik állt be. Gól már nem született, így jöhetett a hosszabbítás.

Gól ekkor sem született, így jöhettek a tizenegyesek. Az első két körben mindenki belőtte, a harmadikban azonban Risztevszki hibázott, a Fradi azonban mind az ötöt belőtte (Varga, Leandro, Radó, Sternberg, Cukic), így zsinórban harmadjára kupagyőztes a Ferencváros.