A DVTK el tudta intézni az NB II-es ellenfelét a kupában

Mezőkövesd - Óbudán lesz a visszavágó.

A Magyar Kupa 9. fordulójának első mérkőzésén kétgólos előnyt szerzett a DVTK a Vác ellen sűrű hóesésben, nem éppen ideális viszonyok miatt. Az első félidőben Nikolaos Ioannidis fejesével szerzett vezetést a DVTK, amit nem sokkal a lefújás előtt Bacsa Patrik duplázott meg. A továbbjutás két mérkőzésen dől el, a visszavágót február 28-án, szerdán játsszák a csapatok Óbudán.

Magyar Kupa 9. forduló, 1. mérkőzés
Diósgyőri VTK – Vác FC 2-0 (1-0)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1434 néző. Játékvezető: Csonka Bence (Csatári Tibor, Bornemissza Norbert).
DVTK: Antal – Brković, Lipták, Karan, Tamás – Vela, Hasani, Tóth B., Shestakov – Ioannidis, Bacsa. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
Vác: Abu – Hegedűs, Szabó N., Tóth F., Görgényi – Búrány, Gulyás – Kákonyi, Tóth G., Zsolnai – Balajti. Edző: Nagy Tibor.

Csere: Búrány heyett Kiliti a 46., Vela helyett Kocsis az 55., Ioannidis helyett Szarka az 59., Tóth B. helyett Ugrai a 82., Kákonyi helyett D’Urso a 84. percben.
Sárga lap: Gulyás a 81., Zsolnai a 86. percben.
Gólszerző: Ioannidis (1-0) a 30., Bacsa (2-0) a 87. percben.

30. perc:  Brković jobb oldali beadása után középen Nikolaos Ioannidis emelkedett a legmagasabbra, és a kapu jobb oldalába fejelt, 1-0

87. perc: Diósgyőri szöglet balról, Ugrai első beadását kifejelték a védők, visszakerült hozzá több csellel befelé húzott a 16-os előterében, lövése elakadt, de így tudata Tamás balról középre adni, ahol végül Bacsa Patrik elé került, aki közelről nem hibázott, 2-0

Aki tud, segítsen: Lázár Bencének vérkészítményekre van szüksége – NB1.hu