Gólszerző: Scsepovics (15.)
Sárga lap:
Piros lap:
II. Félidő
90+3' Itt a végső sípszó, 1-1-es döntetlennel ér véget a Haladás-Videoton találkozó.
90+3' Időhúzó jellegű csere a Halinál: Rácz Barnabás helyére Kiss Bence állt.
90+2'   Óriási lehetőséget rontott el a Haladás. Halmosi gurított vissza az alapvonalról, Rácz elől azonban az utolsó pillanatban tisztáztak.
90' Jagodics vitte földre Lazovicsot, ezért ő is kap egy sárgát.
88' Szolnoki kap sárgát egy korábban elkövetett szabálytalanságáért.
88'   Veszélyes Haladás-kontra, melynek végén Iszlai a tizenhatos előteréből kevéssel lőtt a bal alsó sarok mellé
86'   Halmosi fejelhetett tisztán az ötösön belülről, azonban pont Kovácsik ölébe került a labda.
83' Scsepovis is kapott egy sárgát.
83'   A kedélyek lecsillapodása után jöhetett ismét Lazovics szabadrúgása, melyet Gyurján bravúrral szögletre hárított.
80'   Kezd eldurvulni a meccs. Iszlai rúgta fel Lazovicsot 20 méterre a kaputól, szabadrúgást kapott a Vidi. Lazovics azonban sípszó előtt rúgta el a labdát, amiért sárgát kapott. Perpatvar kezdődött a vidisek és a játékvezető között.
77' Változtat a Videoton: Géresi le, Feczesin be.
75' Hegedűs János kap sárga lapot Juhász felrúgásáért.
72'   Egy szöglet után Vinícius fejel veszélyesen Gyurján kapujára, épphogy fölé megy a labda.
69' A stadion kijelzőjén is közzétett információ szerint 1410 fő tekintette meg a helyszínen a találkozót.
66'   Géresi tekert érdekes mozdulattal kapura, szöglet lett belőle, ami után felszabadult a Haladás kapuja.
61' Kiss Tamás is besárgul egy késői belépő miatt.
59' Bosnjak osztott ki egy medvepuszit Hadzicsnak, aki ezért elégtételt venne. A bíró sárga lappal hűti le Hadzicsot.
57' GÓL! Egyenlít a Haladás: Gaál csavarja el az előző szabálytalanságért adott szabadrúgást a sorfal mellett, a labda a rosszul helyezkedő Kovácsik keze és lába mellett vágódik a kapuba.
56' Stopira földre viszi Halmosit közvetlenül a Videoton tizenhatosa előtt, sárga lap a jutalma.
54'   Rácz játszik össze Gaállal, a visszakapott passzból előbbi teker a tizenötről kicsivel fölé.
49'   Helyzet a másik kapu előtt is: Hadzics beadására Lazovics érkezik, a már eldőlt Gyurjánnak lábbal sikerül hárítania.
49'   Halmosi lő nagyon távolról, megint Kovácsik a végállomás.
47'   Gaál Bálint ígéretes szabadrúgása csavarodik kapura, Kovácsik véd.
46' Vad II István sípszava jelzi a második félidő kezdetét.
46' A szünetben cserélt a Haladás: Kovács Lórándott váltotta Kis Bence.
I. Félidő
45+1'   Ennyi volt az első félidő! Scsepovics góljával vezet a Videoton 1-0-ra.
43'   Gyurjánnak kellett nyújtóznia Pátkai fejese után, de a próbálkozás nem okozott gondott a Haladás kapusának.
41'   Lazovics fogott padlót, miután találkozott Iszlai karjával. Ezúttal sem villant a sárga. Ápolásra szorult a szerb csatár, de folytatni tudja a játékot.
38'   Gaált rúgta fel Stopira keményen, a Haladás játékosai és szurkolói sárgát reklamálnak, de a zöld-foki-szigeteki légiós megússza figyelmeztetéssel. A szabadrúgás veszélytelen, Kovácsik magához öleli a labdát.
31'   Scsepovics lő 25-ről, középről, a labda nem sokkal megy a Haladás kapuja mellé.
29'   Hatalmas Kovácsik-bravúr! A fehérváriak kapuvédője egy pontos beadás után Schimmer Szabolcs ötös környékéről leadott lövését hárította.
27' A mérkőzés színvonalát ezekben a percekben a soproni közönség énekei és dobszólói emelik leginkább. Egy kis túlzással karneváli hangulatot teremtenek a decemberi fagyban.
22'   Ügyes kényszerítőzés, melynek végén Rácz lő Kovácsik kezei közé.
19'   Majdnem megduplázta előnyét a Vidi. Géresi lépett ki teljesen egyedül nagy helyzetben, azonban a fiatal játékos nem tudta kihasználni a lehetőséget.
15' GÓL! A mérkőzés eddigi alakulását figyelembe véve mint derült égből a villámcsapás, érkezett a Videoton vezető gólja. Marko Scsepovics vette be közelről Gyurján kapuját.
14'   Helyzetben a Haladás! Gaál Bálint húzott el a jobb szélen, beadása után Rácz lőtt kapura, de lövése az egyik védőről szögletre pattant.
11' A kezdeti óvatoskodás után kicsit magasabb fokozatba kapcsoltak a csapatok, de sok a hiba, igazán nagy gólhelyzetbe nem jutott még egyik gárda sem.
6'   Scsepovics hiába gurít a hálóba, lesen állítja meg a partjelző.
4'   Szabadrúgás a Haladás javára 25 méterre a kaputól, Kovácsik magabiztosan védi a középre tartó lövést.
1' Vad II István sípszavára elkezdődik a mérkőzés.
0'   A mérkőzés gyásszünettel kezdődik a brazil Chapecoense tragédiájára emlékezve.
0' A második helyezett Videoton a hatodik Haladás ideiglenes soproni otthonába látogat az OTP Bank Liga idei utolsó fordulójában. A szombathelyiek őszi szezonja elég hektikusan alakult: legyőzte a Vasast, a Fradit és a Debrecent is, viszont pont nélkül maradt a Paks és a Diósgyőr ellen is, valamint kiesett a Magyar Kupából az Érd ellen. A sérülések által is sújtott Haladás kisebb hullámvölgybe került, de a Videoton ellen szeretne meglepetést okozni. A Videoton a Vasas botlása esetén akár az első helyen is telelhet, ehhez azonban mindenképpen győznie kell Sopronban. A székesfehérváriak legutóbb fontos győzelmet arattak Debrecenben, erre készülnek ezúttal is.
0' Henning Berg (Videoton): - Igaz, hogy a Haladás az elmúlt hetekben nem volt annyira eredményes, mint a szezon elején, de továbbra is egy olyan csapatról beszélhetünk, amely játszani szeretné a focit, szoros, kiegyenlített meccseket vívtak az elmúlt hetekben is. Kemény mérkőzésre számítunk ellenük, minden tudásunkra szükség lesz ahhoz, hogy jó eredményt érjünk el Sopronban. Így az év végén elmondhatom, hogy úgy érzem, jobban nézünk most ki, mint a szezon elején, bízom benne, hogy tavasszal még eredményesebben játszunk majd, mint ősszel, de addig is, szeretnénk szépen búcsúzni az évtől az utolsó idei fordulóban.
0' Mészöly Géza (Haladás): - Hazai pályánkon, Sopronban eredményes szezon van a hátunk mögött, szeretnénk ennek megfelelően játszani a Videoton ellen is. Hiszem, hogy az utolsó meccsre még felszívják magukat a fiúk, taktikailag, fizikailag is készen állunk a mérkőzésre, felkészültünk ellenfelünkből. Ami a Videoton illeti, nagyon erős a játékoskeretük, és különösen odahaza mutatnak érett játékot. De az elmúlt heti, debreceni sikerükkel is igazolták, hogy idegenben is képesek jó és szervezett támadófutballra. Juhász élvezi a játékot új posztján, a középpályán, Lazovics remekül osztogat, Géresi pedig az ősz egyik nagy felfedezettje. Nálunk fontos, hogy játékosaink a korábbinál többet kommunikáljanak a pályán, ne csak Halmosi Péter csapatkapitány feladata legyen. Nehéz mérkőzésre, sok szurkolóra és győzelemre számítok.

Hazai csapat játékosai: Gyurján - Wils, Gaál, Iszlai, Rácz, Schimmer, Jagodics, Kovács L., Bosnjak, Hegedűs, Halmosi.

Vendég csapat játékosai: Kovácsik - Vinícius, Lazovics, Nego, Pátkai, Stopira, Juhász, Szolnoki, Scsepovics, Géresi, Hadzics.

Hazai csapat vezetőedző: Mészöly Géza

Vendég csapat vezetőedző: Henning Berg

Hazai csapat cserejátékosai: Lévai, Kiss B., Dombi G., Kiss T., Angyal, Tóth M.

Vendég csapat cserejátékosai: Horváth T., Feczesin, Kovács I., Sejben, Bódi, Varga J.

A mérkőzés összefoglalója »

Az NB1 LIVE egy olyan oldal, ahol élőben követheted nyomon az eseményeket, a meccsek eredményeit live-text kommentár formájában.
Az esemény adatlapján az oldal automatikusan frissítődik 30 másodpercenként.