Gólszerző(k): Sigurdsson (39.-tizenegyesből) ill. Sævarsson (88.-öngól)
Sárga lap: Gudmundsson (42.), Finnbogason (74.), Saevarsson (77.) ill. Kádár (81.), Kleinhisler (83.), Nagy (90.)
Piros lap:
II. Félidő
90+4' VÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉGE. Az utolsó pillanatban Izland még 16 méterről kapott egy kamu szabadrúgást, de Sigurdsson a sorfalba lőtte a labdát. Megcsináltuk! Szép volt fiúk!
90+2'   Szalai lőtt 22 méterről, de fogja az izlandi kapus.
90' Nagy Ádám kapott sárgát taktikai faultért.
90'   Négy perc lesz a hosszabbítás. Fújd le
88' Egyenlítettünk! Mi van itt? Felrobban a stadion! Nagy Ádám szöktette Nikolicsot a tizenhatos jobb oldalán, a középre centerezést egy menteni igyekvő izlandi védő, Sævarsson továbbította a saját kapujába (1-1).
85'   Az utolsó öt percbe léptünk. Teljesen kettészakadt a pálya. A mieink mindent egy lapra feltéve támadnak.
84' Az izlandiaknál Gudjohnsen érkezett Sigthórsson helyére. Nálunk Szalai Ádám váltotta Juhász Rolandot.
83' Kleinhisler is besárgult reklamálásért.
82'   Böde tartott meg egy labdát, bevárta az érkező Kleinheislert, akit felborítottak mielőtt lőhetett volna
81' Kádár Tamás ütközött egy izlandival, semmi nem történt, de sárgát kapott.
78'   A szabadrúgásnál ismét figurázunk, Kleinheisler azonban rosszul passzolt és eladta a labdát. Szerencsére nem lett veszélyes kontra.
77' Dzsudzsák tolta meg a labdát Saevarsson melett, aki rossz ütemben felrúgta. Sárga lap
75'   Dzsudzsák 25 méteres szabadrúgását ezúttal magabiztosan fogta az izlandi kapus. Gyerünk, pörgessük a meg a végét. Sokkal jobbak vagyunk.
74' Guzmics indult meg, egészen az ellenfél tizenhatosáig szólózott, azonban Finnbogason lerántotta. Sárga
72'   Böde lőtt 20 méterről, Halldorsson ismét kiejtette a labdát. Teszteljük csak tovább ezt az izlandi kapust.
71'   Dzsudzsák baloldali beadására ismét alászalad Halldorsson, de sajnos senki nem érkezett a hosszú oldalon.
69' Finnbogason érkezett Bödvarsson helyére az izlandi csapatban.
67'   Dzsudzsák kemény szabadrúgása kijött az izlandi kapusról, de időben korrigálni tudta a hibáját.
66' Gunnarsson helyére Hallfredsson érkezett az izalndi csapatban. Nálunk Böde és Nikolics állt be, Stieber és Priskin ment le.
65'   Percek óta egykapuzunk. Gera és Nagy Ádám kényszerítőztek, azonban a fiatal középpályás elől becsúszva tisztáztak a tizenhatoson belül
62'   Bernd Storck hamarosan cserélni fog. Böde Dániel és Nikolics Nemanja is be fog állni.
60'   Dzsudzsák Balázs és Stieber Zoltán helyet cseréltek a pályán. A csapatkapitányunk most az eredeti posztján, a bal szélen játszik.
58'   Kleinheisler lőtt 25 méterről, de a próbálkozás jócskán fölé ment. Nem baj, előbb-utóbbi valaki jól fogja eltalálni.
57'   Kádár baloldali beadását elszámított az izlandi kapus, de Árnason kisegítette és az érkező Lang Ádám elől szögletre tisztázott.
56'   Nagy elánnal játszanak a mieink, de sajnos komoly helyzetet még nem tudtunk kialakítani.
50'   Ígéretes helyről végezhettünk el szabadrúgást, Dzsudzsák ezúttal nem lőtt, hanem Gerához passzolt, aki lekészítette a labdát Kleinheislernek, azonban ő 18 méterről nem találta el a kaput.
48'   Böde Dániel és Nikolics Nemanja is intenzíven melegít, Bernd Storck folyamatosan kommunikál velük.
46' A mieink kezdték a második félidőt. Bernd Storck nem cserélt!
I. Félidő
45+1' Vége az első félidőnek. Nincs semmi veszve. Csinálni kell tovább, amit eddig, csak el kell találni a kaput.
42' Gudmundsson faultolta Kleinheislert. A meccs első sárga lapja.
39' Tizenegyeshez jutott Izland. Király Gábor ejtette ki a szögletet, de nem tudta korrigálni hibáját, a kavarodás után egy izlandi a földre került. A labda mögé Sigurdsson állt, aki a jobb sarokba lőtt, míg Király Gábor balra vetődött (1-0). Fel a fejjel. Menni kell tovább.
38'   Guzmics eladott labdája után Sigthórsson került lövőhelyzetbe, de a magyar védő blokkolta a ziccert,
34'   Kleinhisler próbálta meg lekopírozni Marek Hamsik gólját: a magyar szöglet után Guzmics tette vissza a vörös középpályásnak a labdát, aki megcsinált egy befele cselt a tizenhatoson belül, majd megcélozta a hosszú felsőt, de sajnos nem talált kaput. Gyönyörű jelenet volt.
33'   Kleinhisler pörgetett remek labdát Dzsudzsák elé, aki ziccert lőhetett volna, de az utolsó pillanatban egy izlandi védő szögletre tisztázott.
31'   A mérkőzés első helyzet sajnos nem előttünk adódott. Kádár vesztett párharcot a tizenhatoson belül, Gudmundsson ziccerbe került, a jobb alsót nézte ki magának, de Király Gábor lábbal védett. Óriási bravúr. Köszönjük Gabi!
26'   A mieink 69%-ban birtokolják a labdát. Bernd Storck korábban szerette volna, ha előrébb lépünk ezekben a mutatókban. Úgy tűnik ezen is sikeresen dolgozott a csapattal.
23'   Az utóbbi percekben a saját térfelünkön birtokoljuk a labdát. Próbáljuk kicsalogatni az izlandiakat.
18'   Stieber szerzett labdát az ellenfél térfelén, lendületből rávezette az ellenfél védelmére, majd a jobbján érkező Dzsudzsákhoz passzolt, aki húzott egyet befelé, majd 10 méterről lőtt, de Skúlason az ötösön blokkolta a lövést.
17'   Dzsudzsák indult meg befelé a jobb oldalról, megcsinált két cselt, majd 18 méterről a bevetődő Gunnarssont találta telibe.
14'   Dzsudzsák baloldali szabadrúgása Priskin fejét kereste, de 11 méterről a kapu fölé fejelt. Jó lesz ez.
13'   Továbbra sincs helyzet, de a mieink megilletődöttség nélkül futballoznak. Az teljesen kivehető, hogy technikailag sokkal jobbak vagyunk.
9'   Egy baloldali szöglet életveszélyesen csapódott a magyar kapu közelébe, de Király reflexből belekapott a labdába. Bravó Gabi!
4'   Lang jobb oldali beadását Saevarsson fejelte el a hosszú oldalon érkező Stieber elől.
3'   Egyelőre nem alakult ki helyzet egyik kapu előtt sem, azonban jól kivehető, hogy a mieink már az ellenfél térfelén letámadnak.
1' Az izlandiak kezdték a mérkőzést!
0' Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lassan érkeznek a csapatok a pályára. A lelátón fantasztikus hangulatot teremtenek a magyar szurkolók. Olyan, mintha a mieink hazai pályán játszanának. Dzsudzsák Balázs és a többiek teli torokból éneklik a magyar Himnuszt.

Hazai csapat játékosai: Halldorsson – Saevarsson, R. Sigurdsson, Árnason, Skúlason – Gudmundsson, Sigurdsson, Gunnarsson (Hallfredsson, 66.), Bjarnason – Sigthórsson (Gudjohnsen, 84.), Bödvarsson (Finnbogason, 69.).

Vendég csapat játékosai: Király – Lang, Guzmics, Juhász (Szalai, 84.), Kádár – Gera – Dzsudzsák, Nagy, Kleinheisler, Stieber (Böde, 66.) – Priskin (Nikolics, 66.).

Hazai csapat vezetőedző: Lars Lagerbäck és Heimir Hallgrímsson

Vendég csapat vezetőedző: Bernd Storck

Hazai csapat cserejátékosai: Kristinsson (kapus), Jonssón (kapus),Hauksson, Ingason, Magnússon, Hermannsson, Hallfredsson, Sigurjónsson, Traustason, Gudjohnsen, Finnbogason.

Vendég csapat cserejátékosai: Dibusz (kapus), Gulácsi (kapus), Bese, Pintér, Korhut, Elek, Nikolics, Böde, Szalai, Németh, Lovrencsics.

Az NB1 LIVE egy olyan oldal, ahol élőben követheted nyomon az eseményeket, a meccsek eredményeit live-text kommentár formájában.
Az esemény adatlapján az oldal automatikusan frissítődik 30 másodpercenként.