Gólszerző: Vela (16.)
Sárga lap: Nemes (91.), Bacsa (63.) Lipták (71.), Dausvili (90+3.), ill. présinger (62.), Sallói (63.)
Piros lap:
II. Félidő
90+4' Vége a mérkőzésnek
90+3' Sárga lapot kapott Murtaz Dausvili
90+2' Boros Gábor érkezett Diego Vela helyére a DVTK-ban.
90' 3 percet hosszabbít a játékvezető
90' Óriási köd lett a mezőkövesdi stadionban.
87'   Csiki távoli lövését Rados öklözte ki oldalra
85' Madarász érékezett Filkor helyére, Novák Csanád Achimot váltott a Gyirmótban. Nono helyére Bognár István érkezett a DVTK-ba.
80'   Salló tálalt Csiki elé, aki kiszorított szögből lőtt, a labda elakadt Radosban. A kipattanó után Csiki tálalt középre, Tóth Norbert visszafejelt labdáját Sallói Dániel a jobb kapufára stukkolta.
79' Bacsa helyére Ugrai érkezett a DVTK-ba. Présinger helyére Tóth Norbert érkezett a Gyirmótba.
78' A Gyirmót átvette a kezdeményezést, főleg szélről bejövő labdákkal próbálkoznak.
73'   Csiki 25 méteres szabadrúgását Rados ütötte ki a jobb alsóból. A DVTK-szurkolók a nevét skandálják!
71' Csiki szólózott, kicsielezett három diósgyőrit, majd 25 méterre a kaputól Lipták felrúgta. Sárga lap
70'   Diego Vela ugratta ki remek labdával Eperjesit, de a miskolci játékos nem tudta rendesen lekezelni a a labdát, így elmaradt a helyzet.
69'   Nono félpályás szabadrúgására Lipták érkezett, 11 méterről fölé fejelt.
65' Egyre több a szabálytalanság, mintha most kezdenének ráérezni a csapatok, hogy komoly tétje van a mérkőzésnek.
63' Salló Dániel tartott rá nagyon keményen Nemes bokájára. Az eset után kakskodás alakult ki, mindkét játékos sárgát kapott. Sallóinak inkább piros járt volna.
62' Vele ment el a jobb oldalon, lerázta Présingert, aki utánrúgva sem tudta megállítani. A beadása Bacsát találta meg, de hiába fordult kapura, a labda felpattant a kezére, így szabadrúgás kifelé, és utólag egy sárga Présingernek.
60'   Eperjesi hosszú bedobását kifejelték a védők, a labdát Vela felpörgette magának, és távolról lőtt, ezúttal mellé ment a labda
58' A második félidőben újra nagyobb sebességre kapcsolat a csapatok. Főleg a Gyirmóton látszik, hogy sürgősebb lett az enyelítés.
56'   Nono ugratta ki Novothnyt, de Jancsó az utolsó pillanatban elpiszkálta előle a labdát.
54'   Egy jobb oldali gyirmóti szögletnek Rados futott alá, de az üres kapuba nem tudtak betalálni a vendégek
52'   Lengyel rövid hazaadására Novothy startolt rá, de Sebők eszmélt, és egy csellel elfektette a diósgyőri csatárt.
48'   Diósgyőri szabadrúgás Novothny felvágásáért 19 méterre az alapvonaltól, jobbról. Kitl a sorfalat találta el
46'   Csiki ment el a baloldalon, középre lőtt labdáját Rados hárította lábbal.
46' Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt
I. Félidő
45' Vége az első félidőnek
45'   Egy baloldali beívelés után Kitlhez került a labda, lekészítette Liptáknak, aki 14 méterről a rövid felsőt célozta meg, de Sebők kiütötte a bombát
43'   Eperjesi hosszú bedobás jobbról, Jagodinskis megcsúsztatta, az ötösön belül pattogott a labda, de nem fért hozzá egy diósgyőri sem
40'   Nono gyönyörű kiugratása után az elől ragadt Lipták került (volna) ziccerbe, de nem tudta átvenni a labdát, így Sebők felszedte azt.
38' Az utóbbi percekben újra a Diósgyőr kezdeményez, de a sok szabálytalanság miatt most nem folyamatos a játék.
33'   Majdnem növelte előnyét a DVTK. Egy jobb oldali szabadrúgását után Sebők érkezett rossz ütemben, azonban Lipták csúsztatása az üresen maradt kapu mellé csorgott.
32'   Kiss Máté 22 méterről elvégzett szabadrúgása a jobb kapufán csattant.
30'   Kiss Máté jobb oldali szabadrúgását Rados öklözte ki a levegőben úszva.
27' A diósgyőri gól óta a Gyirmót feljebb tolta a védekezését. A játék most a DVTK térfelére koncentrálódik, de helyzeteket még nem alakított ki a vendégcsapat.
22'   Eperjesi ment el a jobb oldalon, becsapta egy csellel Borit, aki hátulról akasztotta. A szabadrúgást Kitl végezte el a tizenhatos sarkáról, de jócskán célt tévesztett.
19' A DVTK ultrák remek hangulatot teremtenek a mezőkövesdi stadionban.
16' Megszerezte a vezetést a DVTK! Egy baloldali szöglet után középre tisztázott a gyirmóti védelem, a kipattanót Diego Vela egy pattanás után 30 méterről nagy erővel visszalőtte, a labda a kapu közepében kötött ki, elment Sebők Zsolt lába mellett (1-0).
14'   Kiss Máté baloldali szabadrúgását Simon András csúsztatta meg az ötösön belül, de a labda elkerülte a kaput. Az eddig legnagyobb helyzet.
11' Az első tíz percben a DVTK birtkolta többet a labdát, de eddig főleg szögletek és bedobások után veszélyeztetett. A Gyirmótnak még nem volt helyzete, de már több veszélyes kontrát is vezetett, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott.
9' Egyelőre nagyon jó iramú a mérkőzés. Érezhető, hogy mindkét csapatnak fontos a három pont megszerzése.
8'   Csiki 25 méteres szabadrúgását Rados ütötte ki a jobb alsóból
6'   A spanyol Nono kevergetett a baloldalon, három embert is átfűzött, de a beadás előtt taccsra tisztáztak előle.
4'   Nermes bal oldali beadásához az ötösön nem fért hozzá Vela
2'   Egy óriási baloldali bedobás után Lipták fejelt kapura, de egy hazai védő szögletre tisztázott.
1' A DVTK kezdte a mérkőzést
0' A DVTK piros-fehér csíkos, a Gyirmót sárga mezben lép pályára, a két csapatkapitány Lipták Zoltán és Sebők Zsolt
0' Urbányi István (Gyirmót): - A bennmaradás szempontjából nagyon fontos találkozó a mostani. Mindkét csapat játszott már olyan meccset az idén, mely alapján előkelőbb helyen kellene lennie. A DVTK keretében több válogatott játékos van, amit szintén kompenzálnunk kell valamilyen módon. A szezon közepén mi is igazoltuk már, hogy jobb teljesítményre is képesek vagyunk. A mostani hét vereséget számláló sorozatunk többféle módon tudja „terhelni a szervezetet”, ugyanakkor ezt megtörni legalább akkora kihívás, mint a bajnoki címért játszani, csak sokkal nehezebb…
0' Horváth Ferenc (DVTK): - Mind a két csapat szempontjából ez egy nagyon fontos mérkőzés lesz. Nekünk egyértelmű a célunk, nem szeretnénk kieső helyen telelni. Nagyon sajnáljuk, hogy Elek Ákost eltiltották, így a kapitányunkért is fogunk játszani.

Hazai csapat játékosai: Rados - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes - Dausvili - Vela (Boros, 90+2.), Nono (Bognár, 85.), Kitl, Bacsa (Ugrai, 79.) - Novothny.

Vendég csapat játékosai: Sebők - Présinger (Tóth N., 79.), Lengyel, Jancsó, Achim (Novák, 85.) - Filkor (Madarász, 85.), Kiss M. - Bori, Sallói, Csiki - Simon An.

Hazai csapat vezetőedző: Horváth Ferenc

Vendég csapat vezetőedző: Urbányi István

Hazai csapat cserejátékosai: Bukrán (kapus), Németh M., Szabó I B., Bognár I., Ugrai, Boros, Makrai.

Vendég csapat cserejátékosai: Rusák (kapus), Nagy S., Madarász, Tóth N., Vass P., Novák, Szegi

A mérkőzés összefoglalója »

Az NB1 LIVE egy olyan oldal, ahol élőben követheted nyomon az eseményeket, a meccsek eredményeit live-text kommentár formájában.
Az esemény adatlapján az oldal automatikusan frissítődik 30 másodpercenként.