USA: 11-esek döntöttek, elképesztő, ami Gazdaggal történt a döntőben

Sokáig beszédtéma lesz a mérkőzés.

Gazdag Dániel gólt szerezett az MLS döntőjében a Los Angeles FC–Philadelphia Union mérkőzés 59. percében, azzal lett 1-1 az állás. A rendes játékidő után 2-2 volt az állás, a hosszabbítás után 3-3. A 11-eseknél az övéi közül Gazdag lőtte az elsőt, de elképesztő balszerencséje volt.

EGYESÜLT ÁLLAMOK
MLS, DÖNTŐ
Los Angeles FC–Philadelphia Union 3–3 (1–0, 2–2, 2–2) – tizenegyesekkel 3–0
LOS ANGELES FC:
Crepeau – Hollingshead, Murillo, Ibeagha, Palacios – Cifuentes, I. Sánchez, Acosta (Tello, 91.) – Vela (Bale, 97.), Arango (Opoku, 74. (McCarthy, 116.)), Bouanga. Vezetőedző: Steve Cherundolo.
PHILADELPHIA: Blake – Mbaizo, Glesnes, Elliott, Wagner – McGlynn (Aaronson, 84.), J. Martínez, Flach – Gazdag – Carranza, Uhre (Burke, 71. (Donovan, 120+1.)). Vezetőedző: Jim Curtin.
Gólszerző: Acosta (28.), Murillo (83.), Bale (120+8.), ill. Gazdag (59.), Elliott (85., 120+4.)
Kiállítva: Crepeau (Los Angeles, 116.)

A magyar támadó ebben a szezonban 24 góllal és 6 gólpasszal zárta az idényt.

Gazdag Dániel csapata, a Philadelphia Union 3-3-as végeredményt követően, 11-es párbajban elbukta az észak-amerikai labdarúgó-bajnokság (MLS) nagydöntőjét a Los Angeles FC együttesével szemben. A magyar válogatott játékos gólt szerzett, de a 11-esét kihagyta.

A Los Angeles-i Banc of California Stadiumban az első félidő 28. percében a házigazdák kerültek előnybe, Kellyn Acosta szabadrúgásánál a labda egy sorfalban felugró védőről irányt változtatva vágódott védhetetlenül a kapuba.

Az Union többet birtokolta a labdát és a szünet után nem sokkal egyenlített, a magyar válogatott középpályás az 59. percben a leshatáron lépett ki és könnyedén lőtt a hálóba az elvetődő kapus mellett. A korábbi kispesti játékosnak ez volt a 24. gólja a szezonban, a playoffban másodszor volt eredményes.

A 83. percben újra a LAFC került előnybe, egy szöglet után Jesús Murillo fejelt a kapuba, de másfél perccel később válaszolt az Union, szintén pontrúgást követő fejesből.

A hosszabbítás utolsó néhány percét Gazdagék emberelőnyben játszhatták le, mivel Maxime Crépeau, az LAFC kapusa utolsó emberként szabálytalankodott. A november 20-án kezdődő katari világbajnokságra készülő kanadai válogatott második számú hálóőre az ütközésnél súlyos sérülést szenvedett, eltört a lába és hordágyon feküdt, amikor a játékvezető felmutatta neki a piros lapot.

A hosszú ápolás miatt kilencperces további ráadás következett. A Philadelphia a 124. percben újra előnybe került, a második gólt is szerző belső védő, Jack Elliott közvetlen közelről kotorta a labdát a kapuba, de ezzel még nem volt vége, érkezett Gareth Bale, aki nagyszerű fejessel egyenlített a 128. percben.

A 11-es párbaj során a Philadelphia első három lövője hibázott, az első rúgó Gazdag volt a csapatból, de szerencsétlen módon elcsúszott, így jócskán kapu fölé ment a labdája. A 11-es rúgásokat az LAFC 3-0-ra nyerte, és története során először lett bajnok az MLS-ben.