Tesztelt a Fradi – GÓLOK TÖRTÉNETE

Becsülettel küzdöttek az ifisták is.

FERENCVÁROS-PAKS 5-0

A címvédő Ferencváros magabiztosan nyerte a Paks elleni mérkőzést az NB I 4. fordulójának nyitómeccsén. A budapesti zöld-fehéreknek ez volt a főpróba a jövő szerdai, Dinamo Zágráb elleni Bajnokok Ligája-selejtező előtt – Tokmac triplája, valamint Boli gyors gólja a második félidő elején eldöntötte az érdemi kérdéseket, az utolsó 30 percre a fiatal horvát csatár, Baturina, valamint a sérüléséből visszatérő Zubkov is pályára lépett. A koronavírus-járvánnyal küzdő, mindössze három stábtagot a kispadon tudó paksiak (miután a Ferencváros nem egyezett bele a meccshalasztási kérelembe) kiálltak, megtettek mindent, ami tőlük telt, becsülettel küzdöttek, a tartalékos, soha nem látott felállásban a 2003-as születésű Vas Gábor végig játszott, az utánpótlásból felkerült fiatalok közül Szendrei Ákos szállt be csereként. Összesen öt 2002-es vagy annál fiatalabb játékost tudtak a keretben.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: TOKMAC NGUEN

Már a 23. másodpercben eredményes volt, aztán a 20., illetve a 28. percben is betalált, egyértelműen lendületes főszereplőként futballozott. A jelenlegi Ferencváros egyik legnagyobb erénye, egyben a legveszélyesebb is.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: OSZTERMÁJER GÁBOR MECCS ELŐTTI NYILATKOZATA

Amikor egy edző közli, olyan játékost is nevezett a csapatba, aki korábban még nézőként sem járt soha a Groupama Arénában: az alábbi szavak magukért beszélnek.

1. perc: Rögtön a kezdőrúgás után egy egyéni hiba után Tokmac gurított a kapuba. 1-0

20. perc: Somalia pörgette ki a labdát Heisternek, aki remekül centerezett Tokmacnak, aki közvetlen közelről a léc alá bombázott. 2-0

28. percTokmac szerzett labdát és a tizenhatos előteréből kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. Megvan a mesterhármas. 3-0

46. perc: Ott folytatja a Fradi, ahol az első játékrész végén abbahagyta.Lovrencsics beadását Boli zúdítja a kapuba, ezzel megszerezve idei első bajnoki találatát. 4-0

90+2. percBoli meglövi második gólját a találkozón, az ötösről talál be Bognár mentési próbálkozása után. 5-0

A Ferencváros a Budafokhoz látogat a bajnokságban két hét múlva, míg a Paks az MTK-t fogadja.

FTC-Paks 5-0 (3-0)

Budapest, Groupama Aréna

FTC: Dibusz – Lovrencsics (Baturina, 62.), Frimpong, Haratin, Heister – Laidouni, Somalia – Varga, Isael (Sigér, a félidőben), Tokmac (Zubkov, 68.) – Boli. Vezetőedző: Sergei Rebrov

Paks: Rácz – Balogh, Szélpál, Lorentz, Szabó – Vas, Windecker – Haraszti (Szendrei, 55.) Szakály (Debreceni, 89.), Bognár – Böde. Vezetőedző: Osztermájer Gábor

Sárga lap: Böde (4.), Szélpál (51., 64.)

Piros lap: Szélpál (64.)

Gólszerzők: Tokmac (1., 20., 28.), Boli (47., 91.)