Nemanja Andrics lőtte a Magyar Kupa fináléjába a lilákat

Békéscsaba – A szünetben már csak egy gólt volt az Újpest előnye.

Kétgólos hátrányt kellett ledolgoznia a Békéscsabának az Újpest ellen a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján a Kórház utcai Stadionban, ha fináléba akart kerülni. A csabai küldetés elsőre csak akkor tűnt teljesíthetőnek, ha hazaiak védelme kapott gól nélkül hozza le a találkozót, hiszen egy fővárosi gól vélhetően végleg eldönthette volna az egyébként is sokak szerint lefutott MK-párharcot.

Az előzmények ismeretében, az nem volt meglepő, hogy a Békéscsaba nem esett neki ellenfelének, de hogy az Újpest passzív futballal rukkolt elő, az már inkább váratlan fordulat volt. Ennek függvényében a találkozó sokszor unalmas tili-toliba fulladt. A félidő hajrájához érve mégis megszerezte a vezetést a Békéscsaba, amelynek így már csak egygólos hátrányt kellett ledolgoznia a hosszabbításhoz.

A szünetben egyik tréner sem cserélt, így a harcmodorok sem nagyon változtak. A hazaiak továbbra is arra rendezkedtek be, hogy minimális kockáztatással próbálják elérni a 2-0-t, míg az Újpest a kontrákban, pontrúgásokban bízott, és hogy egy idegenben lőtt góllal, bebiztosítsák helyüket a döntőben. A két lila-fehér együttes közül az Újpest számítása jött be, miután egy lecsúszott lövést Andrics szelídített meg, és egy pillanattal később már a békéscsabai kapuban fickándozott a labda. A vendégek gólja nem tett jót az egyébként sem látványos meccsnek, és tulajdonképpen eseménytelenül peregtek le a maradék percek.

A békéscsabai döntetlenjével az Újpest 16. alkalommal szerepelhet a Magyar Kupa fináléjában, amelyben a szerdai FTC-DVSC párosítás továbbjutója lesz a lilák ellenfele.

Békéscsaba 1912 Előre–Újpest FC 1–1 (1–0). A mérkőzés elő közvetítése a linkre kattintva olvasható!