Eppel csapata már az első percben gólt kapott, Varga Kevin visszatérne a válogatottba

Lang Ádám csereként jutott szóhoz.

CIPRUS

A ciprusi bajnokságban az Omonia Nicosia az Othellosz Athienu otthonában nyert 2-1-re. A vezetést a hazaiak szerezték meg Popescu góljával a 37. percben, erre az első játékrész ráadásában Kousoulos válaszolt. A végeredményt Alioum állította be az 59. minutumban. Az Omonia csapatában Lang Ádám a 86. percben állt be csereként. Lang gárdája jelenleg vezeti a pontvadászatot.

Ciprusi bajnokság 13. forduló
Othellosz Athienu–Omonia Nicosia 1-2

Varga Kevin a válogatott meghívóért dolgozik

Varga Kevin szeretne minél jobb formába kerülni, hogy legyen esélye visszakerülni az Európa-bajnokságra kijutott magyar labdarúgó-válogatottba, és ehhez szerinte adottak a körülmények a jelenlegi, ciprusi csapatánál – írta az MTI.

„Jelenleg minden magyar labdarúgó fejében motoszkál a válogatottság, pláne, hogy nyáron jön az Európa-bajnokság” – mondta az M1 aktuális csatornának a szélső. „Nekem is ott van álomként és célként a szemem előtt, de most magamra kell fókuszálnom, a formámat kell minél jobb állapotba hozni. A játéklehetőség rajtam és az edzőn múlik, én megteszek mindent. Sajnos még nincs gólom, de ha a csapat szereplése felfelé ível, az azt is elősegíti, hogy a válogatottba kerülhessek. Az előnyömre válhat, hogy itt nem áll le a bajnokság, minden adott, hogy formába lendüljek.”

A 27 éves futballista májusig írt alá az Apollon Limasszolhoz, de a szeptemberi megállapodás opcióként kétéves hosszabbítási lehetőséget is tartalmaz. Varga korábban Debrecenben és Balmazújvárosban játszott, 2020-ban a török Kasimpasához igazolt, később szerepelt a svájci Young Boys és az ugyancsak török Hatayspor együttesében, mielőtt februárban visszatért a DVSC-hez. A nyáron szabadon igazolható volt.

Elmondta, tartalmas hónapokon van túl, a szakmai stáb egyből szerepeltetni akarta.

„Úgy érzem, hogy jó helyre érkeztem, a ciprusi bajnokság jó színvonalat képvisel” – vélekedett a legutóbbi két mérkőzésen kezdőként szerephez jutott támadó, aki kiemelte, hatalmas a konkurencia a csapatban, kiegyensúlyozott teljesítmény kell a játékpercekhez, és ez rá is jó hatással van. Mint mondta, mostanában nem beszélt Marco Rossival, de a szövetségi kapitány jól ismeri őt, tudja, mire képes. Elismerte, az utóbbi időben nem volt olyan formában, hogy az erős magyar válogatottba bekerüljön, a limasszoli csapatnál viszont mindent belead, hogy újra kerettag legyen.

Az Eb szombati csoportsorsolását illetően úgy fogalmazott, bízik benne, hogy olyan csapatokkal találkozik majd a magyar válogatott, melyekkel szemben meglehet a továbbjutás, onnantól pedig már bármi megtörténhet.

LENGYELORSZÁG

Pont nélkül maradt a lengyel ligában a Warta Poznan. A Warta hazai környezetben nem bírt a Jagiellonia alakulatával, a végeredmény 1-2 lett. A vendégek villámrajtot vettek, mivel már az első percben betaláltak. A Warta a 32. minutumban egalizált, majd a második félidő derekán Naranjo döntötte el a meccset. A vesztes csapatban Eppel Márton a 68. minutumban váltotta Vizingert. Eppelék a 13. pozícióból várhatják a folytatást.

Ekstraklasa 17. forduló
Warta Poznan–Jagellonia 1-2

NÉMETORSZÁG

A német másodosztályban a Hamburg ledolgozta a kétgólos hátrányát a St. Pauli otthonában, ennek köszönhetően pedig egy ponttal gazdagodott. A 2-2-es remivel záruló összecsapáson Németh András a 93. percben lépett pályára a Hamburgban.

2. Bundesliga 15. forduló
St. Pauli–Hamburger SV 2-2

BELGIUM

A belga másodosztályban a Lommel-Genk U23 mérkőzést a vendégek nyerték 1-0-ra. Az egyetlen találat Martens nevéhez fűződik. Érdekesség, hogy a Lommel a második játékrészben elhibázott egy büntetőt. A hazaiaknál Vancsa Zalán végig a pályán volt.