Ének az esőben, avagy a PAFC-nak Angyalföld jelentheti a poklot

Budapest – Korcsmár Zsolt korai gólja bennmaradást érhet a Vasasnak, ha…

A mérkőzés előtt a Fáy utcában az angyalföldi szurkolók többsége a hétközi MTK-Puskás Akadémia összecsapás végkimenetelét boncolgatta. A piros-kék szimpatizánsok vegyes érzelmekkel várták a találkozót: sokan úgy vélekedtek, hogy itt az ideje megmutatni mit tud a csapat, mások viszont azt mondták, hogy a Vasas ma itt nem nyerhet.

A pesszimisták hozzáállása nyomban megváltozott, amikor a hetedik percben Korcsár Zsolt góljával megszerezte a vezetést a Vasas. A válogatott védő fejesét elsőre bravúrral tolta a felső lécre Pogacsics Krisztián, azonban a közeli kipattanóra már nem volt ellenszere (1-0). A vezető gól után az angyalföldi ultrák közül többen nekivetkőztek, és remek hangulatot teremtettek a folytatásra az Illovszky Stadionban.

A folytatásban is támadásban maradt a Vasas, – különösen Ádám Martin volt aktív – de a második gól csak nem akart összejönni. Erre majdnem rá is fáztak a piros-kékek, ugyanis felhozták a Puskást. A vendégek a 40. percben majdnem ki is egyenlítettek, de Zsótér Donát 22 méterről elvégzett szabadrúgása a keresztlécen csattant.

A fordulás után a vendégek veszélyeztettek Zsótér Donát kemény lövésével, majd ismét átvette az irányítást a Vasas. A hazaiak az 57. percben eldönthették volna a meccset, Müller adott remek labdát Könyvesnek, aki két védővel a nyakában betört a tizenhatoson belülre, megcsinált egy bokacselt, majd túlságosan okos gólt akart lőni, és a bal alsó sarok mellé tekert.

A vendégek mindent feltettek egy lapra, beállt Márkvárt Dávid és Geoffrey Castillion is, hogy hatékonyabb legyen a támadójáték, ez majdnem meg is hozta az eredményt, ugyanis a 72. percben a magyar játékos beadását a holland támadó fejelte a felső lécre.

Az utolsó húsz percben a Vasas teljesen magára húzta a Puskás Akadémiát. Hogy ez a taktika része volt, vagy csak szimplán elfáradt az az angyalföldi csapat, azt csak Michael Oenning tudhatja. Mindent egybevetve a Vasas megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, de sokkal korábban is eldönthette volna a három pont sorsát, így viszont az utolsó utáni pillanatig izgulnia kellett.

Így biztossá vált, hogy kiesett a Békéscsaba. A Vasasnak innentől kezdve a saját kezében a sorsa, az utolsó fordulóban az MTK ellen biztosíthatja be a bennmaradását, míg a Puskás Akadémiának Öcsi bácsi nevelőklubja, a Honvéd ellen kellene csodát tennie.

Vasas–Puskás Akadémia FC 1-0 (1-0). A mérkőzés elő közvetítése a linkre kattintva olvasható!