NB2 logó
NB3 logó

Ez, az, amaz

GEORGE F. HEMINGWAY - 2016. december 02. péntek 15:15

Nagyszerű volt a Vasas elleni 2-1-es sikerünk az elmúlt szombaton. Nekem különösen imponált az a dominancia, amit a mérkőzés bizonyos periódusaiban mutattunk. Nem kell senkit meggyőzni a Vasas erényeiről. Egy ilyen csapat ellen volt impozáns a játékunk. Nekem különösen tetszett Holender, King, és Prosszer játéka, de a többiek is kitettek magukért. A Prosszer gól szépségdíjas volt, King és Holender pedig mintha egyre gyorsabbak lennének. Felkészül: Usain Bolt.

 

Sajnos az elmúlt mérkőzésen a ragyogó szurkolás mellett egy kellemetlen intermezzot is megéltünk. A mérkőzés során egy kisebbség elkezdett románozni. Minden büntetéstől, vagy MLSZ retorziótól eltekintve én már sokszor tudattam mindenkivel, hogy az ilyenfajta megnyilvánulás klubunk számára, és az én számomra is, elfogadhatatlan. Egy dolog a hagyományos, csaptok közötti feszültség levezetése, megint egy másik egy nép, vallás, vagy rassz gúnyolása. Sajnálnám, ha az a kapcsolat, ami kialakult a klub és a szurkolóink között, megromlana. Nekünk fel kell lépni az ilyenfajta jelenség ellen jegyáremeléssel, szektor bezárással, vagy más olyan reakcióval, ami kinyilvánítja Magyarország legpatinásabb klubjának rosszallását. Minden szurkolót kérünk, hogy ne kényszerítsenek minket ilyen lépésre. Fegyelmezzék meg azt a pár IQ bajnokot, aki rosszat akar klubunknak és szurkolóinknak. Próbáljunk előre, és nem hátra haladni.

 

Az egyik bulvárlap ismét hírként tálalta, hogy a műfű rákot okozhat (úgy látszik, Timi és Tibi éppen nem verték egymást, így aztán nem volt miről írni). Ezt a már többször megcáfolt hamis hírt valamelyik kertészegyesület mindig előveszi, amikor egy-egy pályát elvesztenek a műfüvesek miatt. A modern műfű telepítés már régen félretette a karcinogén anyagokat, szóval az egész hír csak egy humbug. Remélem, jövő héten Timi megpofozza Angélát, Tibi új szeretőjét, és akkor már lesz miről írni.

 

Lehet mondani, hogy szerdai kupagyőzelmünk Ménfőcsanakon a kötelező kategóriába tartozott, de láttunk mi már kötelező továbbjutást elbukni. Utoljára tavaly, ha jól emlékszem. Szeretnék gratulálni a továbbjutáshoz mindenkinek, különösen a klasszikus mesterhármast produkáló Dusan Vasziljevicsnek. A következő forduló már valószínűleg nagyobb kihívás lesz csapatunknak, mert a Ferencváros ellen kezdünk a Groupama Arénában. Ha egy csapat meg akarja nyerni a Magyar Kupát, előbb-utóbb az útjába eső összes csapatot le kell győznie. Nem látok negatívumot abban, hogy a Ferencvárost most, és nem májusban kell megverni, hogy kupagyőztesek lehessünk. Ráadásul, amikor továbbjutunk, akkor lehet, hogy már könnyebb mérkőzések jönnek.

 

Szombaton Gyirmót lesz a következő állomás. Évekig tartott, amíg a győri csapat feljutott, és most egész bizonyosan nem akarnak visszakerülni az NB II-be. Így aztán nagyon nagy harcra számíthatunk. Láttam a Ferencváros elleni mérkőzésüket. Egy kis szerencsével két gólt is lőhettek volna az FTC-nek az első félidőben. Az első gól, amit a Ferencváros rúgott a Gyirmótnak, kimondottan szerencsétlen volt a gyirmótiak számára, mert egy bohózatba illő eseménysorozat előzte meg. Gyirmót egy masszívan védekező csapat, amely veszélyes kontrákat vezet. Vezetőedzőjük képzett szakember, aki minden mérkőzésre kitalál valami meglepőt. Nagy erőfeszítésre és kiemelkedő támadójátékra lesz szükségünk, hogy elhozzuk a három pontot Gyirmótról. Remélem, velem együtt sok Honvéd szurkoló érkezik. Hadd zúgjon a „Csak a Kispest”!

 

A legközelebbi viszontlátásig maradok baráti üdvözlettel:

George F. Hemingway

 

LEGUTÓBBI ÉLŐ
2017. 02. 11. 18:00Ferencváros 0-0 Bp. Honvéd
2017. 02. 11. 14:00Ceglédi VSE 0-0 DVTK
2017. 02. 11. 14:00ZTE FC 0-0 Újpest FC
2017. 02. 11. 14:00Mezőkövesd-Zsóry FC 0-0 Gyirmót FC Győr
2017. 02. 11. 14:00Dorog FC 0-0 Vasas FC
2016. 12. 10. 18:00Ferencváros 1-1 MTK Budapest
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
BLOGOK
GEORGE F. HEMINGWAY
Elkezdődött
KERINGER ZSOLT
Tavasz 2017
TABELLA
1Videoton FC37
2Budapest Honvéd FC37
3Vasas FC34
4Ferencvárosi TC31
5Mezőkövesd Zsóry FC30
6Újpest FC27
7Swietelsky Haladás26
8Paksi FC24
9Diósgyőri VTK21
10DVSC-TEVA21
11MTK Budapest FC20
12Gyirmót FC Győr14
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!