NB2 logó
NB3 logó

Ez, az, amaz

GEORGE F. HEMINGWAY - 2016. december 02. péntek 15:15

Nagyszerű volt a Vasas elleni 2-1-es sikerünk az elmúlt szombaton. Nekem különösen imponált az a dominancia, amit a mérkőzés bizonyos periódusaiban mutattunk. Nem kell senkit meggyőzni a Vasas erényeiről. Egy ilyen csapat ellen volt impozáns a játékunk. Nekem különösen tetszett Holender, King, és Prosszer játéka, de a többiek is kitettek magukért. A Prosszer gól szépségdíjas volt, King és Holender pedig mintha egyre gyorsabbak lennének. Felkészül: Usain Bolt.

 

Sajnos az elmúlt mérkőzésen a ragyogó szurkolás mellett egy kellemetlen intermezzot is megéltünk. A mérkőzés során egy kisebbség elkezdett románozni. Minden büntetéstől, vagy MLSZ retorziótól eltekintve én már sokszor tudattam mindenkivel, hogy az ilyenfajta megnyilvánulás klubunk számára, és az én számomra is, elfogadhatatlan. Egy dolog a hagyományos, csaptok közötti feszültség levezetése, megint egy másik egy nép, vallás, vagy rassz gúnyolása. Sajnálnám, ha az a kapcsolat, ami kialakult a klub és a szurkolóink között, megromlana. Nekünk fel kell lépni az ilyenfajta jelenség ellen jegyáremeléssel, szektor bezárással, vagy más olyan reakcióval, ami kinyilvánítja Magyarország legpatinásabb klubjának rosszallását. Minden szurkolót kérünk, hogy ne kényszerítsenek minket ilyen lépésre. Fegyelmezzék meg azt a pár IQ bajnokot, aki rosszat akar klubunknak és szurkolóinknak. Próbáljunk előre, és nem hátra haladni.

 

Az egyik bulvárlap ismét hírként tálalta, hogy a műfű rákot okozhat (úgy látszik, Timi és Tibi éppen nem verték egymást, így aztán nem volt miről írni). Ezt a már többször megcáfolt hamis hírt valamelyik kertészegyesület mindig előveszi, amikor egy-egy pályát elvesztenek a műfüvesek miatt. A modern műfű telepítés már régen félretette a karcinogén anyagokat, szóval az egész hír csak egy humbug. Remélem, jövő héten Timi megpofozza Angélát, Tibi új szeretőjét, és akkor már lesz miről írni.

 

Lehet mondani, hogy szerdai kupagyőzelmünk Ménfőcsanakon a kötelező kategóriába tartozott, de láttunk mi már kötelező továbbjutást elbukni. Utoljára tavaly, ha jól emlékszem. Szeretnék gratulálni a továbbjutáshoz mindenkinek, különösen a klasszikus mesterhármast produkáló Dusan Vasziljevicsnek. A következő forduló már valószínűleg nagyobb kihívás lesz csapatunknak, mert a Ferencváros ellen kezdünk a Groupama Arénában. Ha egy csapat meg akarja nyerni a Magyar Kupát, előbb-utóbb az útjába eső összes csapatot le kell győznie. Nem látok negatívumot abban, hogy a Ferencvárost most, és nem májusban kell megverni, hogy kupagyőztesek lehessünk. Ráadásul, amikor továbbjutunk, akkor lehet, hogy már könnyebb mérkőzések jönnek.

 

Szombaton Gyirmót lesz a következő állomás. Évekig tartott, amíg a győri csapat feljutott, és most egész bizonyosan nem akarnak visszakerülni az NB II-be. Így aztán nagyon nagy harcra számíthatunk. Láttam a Ferencváros elleni mérkőzésüket. Egy kis szerencsével két gólt is lőhettek volna az FTC-nek az első félidőben. Az első gól, amit a Ferencváros rúgott a Gyirmótnak, kimondottan szerencsétlen volt a gyirmótiak számára, mert egy bohózatba illő eseménysorozat előzte meg. Gyirmót egy masszívan védekező csapat, amely veszélyes kontrákat vezet. Vezetőedzőjük képzett szakember, aki minden mérkőzésre kitalál valami meglepőt. Nagy erőfeszítésre és kiemelkedő támadójátékra lesz szükségünk, hogy elhozzuk a három pontot Gyirmótról. Remélem, velem együtt sok Honvéd szurkoló érkezik. Hadd zúgjon a „Csak a Kispest”!

 

A legközelebbi viszontlátásig maradok baráti üdvözlettel:

George F. Hemingway

 

LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
BLOGOK
GEORGE F. HEMINGWAY
Fekete leves
KERINGER ZSOLT
„Rémálom”
TABELLA
1Ferencvárosi TC55
2Videoton FC55
3DVSC37
4Újpest FC37
5Budapest Honvéd36
6Paksi FC35
7Swietelski Haladás30
8DVTK30
9Puskás Akadémia FC30
10Balmaz Kamilla Gyógyfürdő27
11Mezőkövesd Zsóry FC27
12Vasas FC26
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!